KS-EWD - WSPÓŁPRACA Z INNYMI APTEKAMI

System KS-EWD dostępny jest nie tylko dla posiadaczy oprogramowania firmy KAMSOFT. Dla użytkowników wszystkich innych systemów aptecznych przygotowana została biblioteka komunikacyjna KS-BKE. Umożliwia ona komunikację pomiędzy aptekami a hurtowniami i dostarcza pełną funkcjonalność modułu KS-EWD systemu aptecznego KS-AOW (Apteka Ogólna Windows).

Funkcjonalność KS-BKE pozwala m. in. na:
- sprawdzenie u dostawcy aktualnej ceny towaru, jego dostępność oraz termin dostawy. Farmaceuta może poinformować klienta o dostępności produktu w kilka sekund po wysłaniu zapytania,
- automatyczną wymianę dokumentów, rezygnację z ręcznego wprowadzania ich do systemu,
- zapoznanie się z aktualną ofertą hurtowni, bez dodatkowych kontaktów telefonicznych,
- składanie zamówień,
- pobieranie potwierdzeń przesłania zamówienia (listy braków), 
- umożliwia tworzenie i edycję zamówień na podstawie pobranych ofert.


Współpraca Państwa systemu aptecznego z hurtownią wspierającą KS-EWD jest bardzo prosta, nawet jeżeli nie posiadają Państwo naszego oprogramowania.

Dzięki zastosowaniu biblioteki komunikacyjnej KS-BKE podłączenie własnej apteki do dowolnej hurtowni wspierającej komunikację KS-EWD można wykonać samodzielnie w zaledwie kilku prostych krokach:

  • należy pobrać KS-BKE - pobierz,
  • oraz uruchomić pobrany plik KSBke.exe.

Po wykonaniu tych czynności mamy już działający program, który do czasu aktywacji będzie pracował w trybie demonstracyjnym.
Program w wersji demonstracyjnej posiada pełną funkcjonalność. Ograniczeniem jest jedynie brak identyfikacji apteki po stronie hurtowni. Aby mogli Państwo przetestować działanie biblioteki przygotowaliśmy również demonstracyjną hurtownię farmaceutyczną, która udostępnia serwis KS-EWD pod adresem https://demo.kamsoft.pl/ap-synch-hr. Program podczas aktywacji sam pobiera adres hurtowni demonstracyjnej. Dzięki czemu, użytkownik może sam poznać działanie programu oraz wszystkie dostępne funkcje, zanim uruchomi go w codziennej pracy. 

Aby aktywować produkt należy przesłać  zamówienie na adres zamow@kamsoft.pl. Po dokonaniu płatności otrzymają Państwo plik aktywacyjny KSEwd.cfg, który należy zapisać do głównego katalogu biblioteki KS-BKE. Od tego momentu będą Państwo już mogli połączyć się do dowolnej hurtowni.

Biblioteka przeznaczona jest również do integracji z systemami informatycznym dowolnego producenta oprogramowania i zapewnia dostęp do funkcjonalności systemu wszystkim aptekom nie posiadającym systemu KAMSOFT.

Informacje dla producentów oprogramowania

Biblioteka komunikacyjna KS-BKE udostępniana jest w postaci zewnętrznej biblioteki DLL. Jest przeznaczona dla innych producentów oprogramowania, którzy chcą podłączyć swoje programy do systemu KS-EWD.

Biblioteka KS-BKE zintegrowana z systemem aptecznym umożliwia również dostęp do systemu SKR (System Kontroli Recept) pozwalającego aptekom w całym kraju na przeprowadzenie kontroli realizowanych recept w zakresie identyfikacji recept skradzionych, zgubionych, itp., już podczas realizacji recepty "za pierwszym stołem". Warto zwrócić uwagę na fakt, iż SKR jest elementem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia OSOZ - www.osoz.pl

Na wszelkie pytania dotyczące podłączenia innych systemów informatycznych do KS-EWD chętnie odpowiemy:

KAMSOFT S.A.
ul. 1 Maja 133
40-235 Katowice


Sekcja Platformy KS-EWD
tel. (48-32) 209-07-05 wew.35
e-mail: 5420@kamsoft.pl